geri
II. Ulusal Bilişim Kongresi
II. Ulusal Bilişim Kongresi TÜRKTRUST’ın da katılımı ve sponsorluğuyla 27-28 Nisan 2012 tarihlerinde Kayseri’de gerçekleşti.

Erciyes Üniversitesi Bilişim Kulübü tarafından düzenlenen “II. Ulusal Bilişim Kongresi” 27-28 Nisan 2012 tarihlerinde Kayseri’de gerçekleşti. Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi ve Kayseri Hilton Otel’de düzenlenen kongreye TÜRKTRUST adına İş Geliştirme Müdürümüz N. Atilla Biler katıldı. Bilişim Güvenliği panelinde konuşmacı olarak yer alan N. Atilla Biler, TÜRKTRUST’ın elektronik imza ve bilgi güvenliği alanlarındaki faaliyetlerini ve teknik yeteneklerini tanıtan bir konuşma yaptı.

Birinci günü Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde başlayan kongrenin ikinci günü ise Kayseri Hilton Otel’de devam etti. Erciyes Üniversitesi Bilişim Kulübü tarafından düzenlenen kongrenin birinci gününde, Enerji Sektöründe Bilişim Teknolojilerinin Kullanımı, Bilişimin Kalkınmadaki Rolü ve Türkiye’nin Dijital Geleceği konuları üzerinde duruldu.

28 Nisan 2012 günü gerçekleştirilen kongrenin ikinci gününde de konuşmacıların sunumları devam etti. Öğleden sonraki ilk oturum olan “Bilişim Güvenliği” panelinde, Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Mustafa ALKAN ve ASELSAN Kripto ve Bilgi Güvenliği Md. Ali YAZICI ile birlikte konuşmacı olarak yer alan TÜRKTRUST İş Geliştirme Müdürü N. Atilla Biler, TÜRKTRUST’ın Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılığı (ESHS) faaliyetleri, e-imza amaçlı Nitelikli Elektronik Sertifikaları (NES), Güvenli Sunucu Sertifikaları (SSL), Genişletilmiş Onaylı Sunucu Sertifikaları (EV SSL), bilgi güvenliği çözümleri ve yazılım projeleri hakkında kongre katılımcılarıyla bilgi paylaşımında bulundu.

Panel sonrası gerek üniversite öğrencilerinin gerekse diğer katılımcıların yoğun ilgisi üzerine TÜRKTRUST faaliyetleri ve üzerinde çalışılan teknolojiler hakkında birebir görüşmeler de gerçekleştirildi.

Müşteri Hizmetleri 0850 222 444 6