Yardım - Kurulum İşlemleri

Palma Kurulumu:

TÜRKTRUST tarafından elektronik imza paketinizle birlikte size gönderilen veya daha sonradan çağrı merkezimiz aracılığıyla internet üzerinden edinmiş olduğunuz "Palma - Akıllı Kart Yönetim Yazılımı" kurulum işlemlerinin ekran görüntüleri ile açıklamalarına sol taraftaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ACS Akıllı Kart Okuyucu Kurulumu:

ACR38 veya ACR38T tipi kart okuyucu sürücülerini bu yazılım yardımıyla bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Kurulum işlemlerinin ekran görüntüleri ile açıklamalarına sol taraftaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Palma yazılımını bilgisayarına yüklemiş olan kullanıcılarımızın bu yazılımı kurmalarına gerek yoktur.

ACR38 masaüstü kart okuyucu
ACR38 masaüstü kart okuyucu
ACR38T (SIM Sized) kart okuyucu
ACR38T (SIM Sized) kart okuyucu

 

Gemalto Akıllı Kart Okuyucu Kurulumu:

PC Twin USB veya USB Shell Token V2 kart okuyucu sürücülerini bu yazılım yardımıyla bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Kurulum işlemlerinin ekran görüntüleri ile açıklamalarına sol taraftaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Palma yazılımını bilgisayarına yüklemiş olan kullanıcılarımızın bu yazılımı kurmalarına gerek yoktur.

PC Twin USB masaüstü kart okuyucu
PC Twin USB masaüstü kart okuyucu
USB Shell Token V2 (SIM Sized) kart okuyucu
USB Shell Token V2 (SIM Sized) kart okuyucu

 

Gemalto Akıllı Kart Kütüphanesi Kurulumu:

Tüm Gemalto ve Gemplus yongalı akıllı kartların ve akıllı çubukların sorunsuz çalışabilmesi için gerekli tüm kütüphaneler bu yazılımın içerisinde bulunmaktadır. Kurulum işlemlerinin ekran görüntüleri ile açıklamalarına sol taraftaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Palma yazılımını bilgisayarına yüklemiş olan kullanıcılarımızın bu yazılımı kurmalarına gerek yoktur.

GEMPLUS marka yonga
GEMPLUS marka yonga

 

Siemens Akıllı Kart Kütüphanesi Kurulumu:

Tüm Siemens yongalı akıllı kartların sorunsuz çalışabilmesi için gerekli tüm kütüphaneler bu yazılımın içerisinde bulunmaktadır. Kurulum işlemlerinin ekran görüntüleri ile açıklamalarına sol taraftaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Palma yazılımını bilgisayarına yüklemiş olan kullanıcılarımızın bu yazılımı kurmalarına gerek yoktur.

SIEMENS marka yonga
SIEMENS marka yonga

 

Java Uygulaması (JRE) Kurulumu:

Günümüzde elektronik imza uygulamalarının büyük çoğunluğu, web tabanlı java uygulamaları aracılığıyla kullanıcılarına ulaşmakta ve işlem yaptırmaktadır. Hali hazırda her elektronik imza uygulamasının kullanmakta olduğu java sürümü farklı olmakla beraber, "Gerekli Yazılımlar" kısmında birçok java uygulaması bulunmaktadır. Kurulum işlemlerinin ekran görüntüleri ile açıklamalarına sol taraftaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.