Kurumsal Kimliğimiz

TÜRKTRUST Bilgi İletişim ve Bilişim Güvenliği Hizmetleri A.Ş., Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Elele Vakfı'nın bir kuruluşu olarak 02 Ağustos 2004 tarihinde kurulmuştur.

TÜRKTRUST, öncelikli olarak 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında yetkili Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı (ESHS) olarak hizmet vermek üzere kurulum çalışmalarını başarıyla tamamlamış ve 18 Temmuz 2005 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) yetki alarak ticari faaliyetlerine başlamıştır. TÜRKTRUST bu tarihten itibaren, elektronik imza, nitelikli elektronik sertifika ve zaman damgası hizmetlerinde Türkiye’nin öncü kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

TÜRKTRUST, elektronik sertifika üretim ve yönetim yazılımını kendi geliştirmiş ve uluslararası standartlarda hizmet verebilen ülkemizin ilk ve tek özel Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı’dır.

TÜRKTRUST kök sertifikaları, Microsoft (Internet Explorer), Mozilla (Firefox), Google (Chrome), Opera ve Safari tarafından “Güvenilir Kök Sertifikaları Listesine” kabul edilmiştir. Bu özelliğiyle Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirmiş olan TÜRKTRUST, yaygın web tarayıcısı uyumluluğu ile özellikle TÜRKTRUST güvenli SSL Sunucu Sertifikası kullanıcıları için büyük kullanım kolaylığı sağlamıştır.

ESHS faaliyetleri ile birlikte yazılım geliştirme, proje ve entegrasyon hizmetleri de veren TÜRKTRUST, yurt çapında yaygın kullanıma ulaşan hazır yazılım ürünlerinin yanı sıra, anahtar teslim projelerle bütünleşik bilgi güvenliği çözümleri de sunmaktadır.

TÜRKTRUST, Ankara’daki Genel Müdürlük merkez binasında Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılığı alanındaki tüm hizmetleri eksiksiz bir şekilde yürütmektedir. Yazılım geliştirme ve proje çalışmalarını yine merkez binasında oluşturduğu Ar-Ge merkezinde sürdürmekte olan TÜRKTRUST’ın, ayrıca Ankara Merkez, Ankara Çetin Emeç, Adana, Antalya, Bursa, Denizli, Gaziantep, İstanbul Bakırköy, İstanbul Beylikdüzü, İstanbul Mecidiyeköy, İstanbul Kozyatağı, İstanbul Pendik, İstanbul Ümraniye, İzmir Karşıyaka, İzmir Pasaport, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin ve Samsun'da bölge ofisleri bulunmaktadır.

TÜRKTRUST, güvenilirliği, tarafsızlığı, teknik ve fiziksel altyapısı, güvenlik sistemleri, uzman kadrosu, tamamen kendi kaynaklarıyla geliştirdiği yazılımlarıyla elektronik imza, elektronik sertifika ve zaman damgası hizmetleri alanında ülkemizin lider kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri 0850 222 444 6