Hakkımızda

Kurumsal Kimlik
TÜRKTRUST Bilgi İletişim ve Bilişim Güvenliği Hizmetleri A.Ş., Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Elele Vakfı'nın bir kuruluşu olarak 02 Ağustos 2004 tarihinde kurulmuştur.

TÜRKTRUST, öncelikli olarak 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında yetkili Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı (ESHS) olarak hizmet vermek üzere kurulum çalışmalarını başarıyla tamamlamış ve 18 Temmuz 2005 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) yetki alarak ticari faaliyetlerine başlamıştır. TÜRKTRUST bu tarihten itibaren, elektronik imza, nitelikli elektronik sertifika, elektronik mühür ve zaman damgası hizmetlerinde Türkiye’nin öncü kuruluşu olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

TÜRKTRUST, elektronik sertifika üretim ve yönetim yazılımını kendi geliştirmiş ve uluslararası standartlarda hizmet verebilen ülkemizin ilk özel Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcısı’dır.

ESHS faaliyetleri ile birlikte yazılım geliştirme, proje ve entegrasyon hizmetleri de veren TÜRKTRUST, yurt çapında yaygın kullanıma ulaşan hazır yazılım ürünlerinin yanı sıra, anahtar teslim projelerle bütünleşik bilgi güvenliği çözümleri de sunmaktadır.

TÜRKTRUST, Ankara’daki Genel Müdürlük merkez binasında Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılığı alanındaki tüm hizmetleri eksiksiz bir şekilde yürütmektedir. Yazılım geliştirme ve proje çalışmalarını yine merkez binasında oluşturduğu Ar-Ge merkezinde sürdürmekte olan TÜRKTRUST’ın, ayrıca Ankara’da Yıldız ve Çetin Emeç’te, İstanbul’da Mecidiyeköy, Kozyatağı, Pendik, Ümraniye, Beylikdüzü ve Bakırköy’de, İzmir’de Karşıyaka ve Pasaport’ta, Konya, Bursa, Mersin, Kocaeli, Antalya, Gaziantep, Samsun, Adana, Manisa, Denizli, Diyarbakır, Trabzon, Muğla, Ordu, Hatay, Sakarya ve Kayseri’de bölge ofisleri bulunmaktadır.

TÜRKTRUST, güvenilirliği, tarafsızlığı, teknik ve fiziksel altyapısı, güvenlik sistemleri, uzman kadrosu, tamamen kendi kaynaklarıyla geliştirdiği yazılımlarıyla elektronik imza, elektronik sertifika ve zaman damgası hizmetleri alanında ülkemizin lider kuruluşudur.